"Çeşme çok özel bir turizm beldesi" - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon "Çeşme çok özel bir turizm beldesi"
+   --   0

"Çeşme çok özel bir turizm beldesi"

 

 

Boyalık Beach Hotel Genel Müdürü Orhan Belge, Çeşme'nin, bütün turistik yerlerden çok ayrı, çok özel bir yer olduğunu vurgulayarak, "Çeşme'yi saatlerce anlatamazsınız. Çeşme, havası, güneşi, denizi, kumu, insanları, tarihi ile çok ayrı bir konsept" dedi.

 

Çeşme'nin beş yıldızlı otellerinden birisi olan Boyalık Beach Hotel'in Genel Müdürü Orhan Belge, yurt içi ve yurt dışındaki turizm fuarlarına katılarak, hem otellerini hem de Çeşme'yi tanıtmaya önem verdiklerini vurgulayarak, "İzmir'in en önemli fuarlarından birisi olan Travel Turkey'e bu yıl da Boyalık Beach Otel olarak kendi standımızla katıldık. Bu yıl Travel Turkey Fuarı'na olan ilginin geçen yıla göre daha yüksek olduğunu gözlemledik. Stantlar, ziyaretçilerle doldu taştı. Fuar boyunca acentelerle görüşmeler yapıyoruz. Travel Turkey'in bize müthiş derecede enerji kattığını söyleyebilirim" diye konuştu.

 

 

Turizm fuarlarının turizm beldeleri için önemli olduğunun altını çizen Belge, "Ben her zaman, iç pazarın da, dış pazarın da, özellikle Çeşme için gerekli olduğunu vurgularım. İç pazarımız, bizi yaz aylarında çok iyi besliyor. Ancak dış pazarımız bize, 'ölü sezon' diye tabir ettiğimiz dönemlerde büyük katkı sağlıyor. Turizm fuarlarına katılımımızın geri dönüşümü gerçekten güzel oluyor. Biz otel olarak neredeyse bütün turizm fuarlarına katıldık. Bir önceki yıl yüzde 6.70 olan yabancı turist oranımız, şu anda yüzde 14.95'e yükseldi. Eğer siz gelen misafirinize bir şey sunarsanız, ayaklarına giderek fuarlarda acentelerle görüşürseniz, kendinizi tanıtırsanız, onlar da sizi dinler. Hiçbir fuara gitmeden, görüşme yapmadan bir şeyler beklerseniz, fazla iyiniyetçilik olur. O zaman da sonuç alamazsınız. Ben fuarların çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Otelinizin reklamını, Çeşme'nin reklamını yapabiliyorsunuz. Tüm otelcilerimize, tüm acentelerimize şunu söylemek istiyorum; fuarlara katılın. Travel Turkey Fuarı, yeri itibariyle de çok güzel. Ulaşımı çok kolay. Bu yılki fuarda farklı otellerin de stant açtıklarını gördük. Fuar alanında neredeyse boş stant kalmamış. Bu da sevindirici " şeklinde konuştu. 

 

 

Çeşme turizminin ve Boyalık Beach Hotel'in, 2015 yılından bu yana yukarı doğru tırmanış gösterdiğini ifade eden Orhan Belge, "Aşağı doğru giden otellerimiz de var. Ama 2018'in gerçekten çok farklı olacağına inanıyoruz. 2018 yılı, asla 2017 yılı ile kıyaslanmayacak. Bunu neye dayanarak söylüyorum? Ülkemizin şu an içinde bulunduğu durum, bundan 1-2 yıl önceki olumsuzluklardan daha uzakta bir yerde. Terör varsa, dünyada da var. Sadece bizde yok. Daha önce böyle değildi. Hollanda Fuarı'na gittiğimde, bana bir Fransız acentecinin söylediği sözü unutmuyorum; 'Sizden kaçanlar, Portekiz, Yunanistan ve İspanya'ya gittiler. Ama hiçbiri memnun değiller. Çünkü, sizdeki hizmeti, hiçbir yerde bulamadılar. Eğer ülkeniz siyasi istikrarda giderse, turizmde yukarı doğru gidersiniz.' Bu yukarı gidiş başladı. 2018, çok çok daha iyi olacak" diye kaydetti. 

 

 

Çeşme'de iyi bir Kaymakam, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü olduğunu belirten Belge, "Hepsi sorunlarımızı biliyor, sorunlara birebir parmak basıyorlar. İstediğiniz zaman kendileri ile görüşebiliyorsunuz. Ulaşılamayan insanlar değiller. Bizleri dinliyorlar. Sorunları çözmek için çaba sarf ediyorlar. Bu bizler için önemli avantaj. Ama biz de turizmciler olarak, elimizi taşın altına koymalıyız. Çeşme için, İzmir için ve Türkiye için, 'Bacasız sanayi olan turizmi nerelere çıkarabiliriz?' çabası içinde olmalıyız. Turizm, ülkemiz için çok önemli bir sektör. Otelcisiyle, esnafıyla, basınıyla, elbirliğiyle bu önemli sektörü yükselteceğiz" diyerek sözlerini tamamladı. 

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)