"Çeşme turizminin olmazsa olmazı termal!" - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon "Çeşme turizminin olmazsa olmazı termal!"
+   --   0

"Çeşme turizminin olmazsa olmazı termal!"


 

Ilıca Otel Genel Müdürü Yakup Demir, kış sezonunda gelen misafirlerinin tümünün termal misafirleri olduğunu vurgulayarak, "Her zaman söylediğimiz gibi Çeşme turizminin olmazsa olmazı termal" açıklamasında bulundu.


Yaz sezonunun 3 ay gibi kısa bir döneme sıkıştığını belirten Demir, "Bu 3 ayın dışında 9 ay boyunca uyuyan bir sezon var. Çeşme olarak uyuyan sezonu uyandırıp Türkiye ve dünya turizmine tanıtma uğraşımız vardı. Ben bu yıl bunun meyvesini almaya başladığımıza inandım. Biz Ilıca Otel olarak hafta sonu 350 odamızın hemen hemen tümünü dolduruyoruz. Hatta bu konuda gelen talepleri karşılayamadığımız zamanlar oluyor. Gelen misafirlerimizin tümü termal misafirleri. İstanbul, Uşak, Manisa gibi Türkiye’nin pek çok yerinden Çeşme’de termal keyfini yaşamak için gelen insanlar var. Yapımı devam eden İstanbul Otoyolu’nun da tamamlanmasıyla Çeşme turizm açısından ciddi bir ivme kazanacak. Böylelikle de ölü sezonda kapalı olan otellerimizin tümü açılmış, misafirlere hizmet verir durumda olacak. Çeşme’deki turizmciler olarak bunu hissediyoruz ve bu bizlere ümit veriyor" diye konuştu.


İstanbul EMITT fuarında,  bazı tur operatörleri ile, özellikle Çeşme’de termal turizmini daha da öne çıkarabilmek adına çok fazla görüşme gerçekleştirdiğini açıklayan Yakup Demir, "Bizler termal konusunu fazla anlatamamışız. Tur operatörlerinden özellikle bu konuda bir takım ricalarımız oldu. Çünkü her hangi bir tur operatörünü aradığınız ve ‘Termal tatil yapmak istiyorum’ dediğiniz zaman sizlere sunulan ilk seçenek Çeşme değil Afyon oluyor. Bu da dolayısıyla Çeşme’nin termal yeterliliğinin anlaşılamamasına neden oluyor. Bunun yanlış bir söylem olduğunu ve Çeşme’de de termalin yer aldığını tur operatörlerimize anlattık. Afyon da olsun ama alternatif olarak Çeşme’yi de söyleyin dedik. Şu anda özellikle bu görüşmeyi gerçekleştirdiğimiz büyük tur operatörlerinden ETS Tur, bizim ricamızla kendilerinden termal otel talep edenlere öncelikli olarak Çeşme’yi tavsiye ediyor. Bu durum satışta da çok ciddi bir etki yarattı. Bizler bunun için her hangi bir para da ödemedik. Sadece tur operatörü olan arkadaşlarımızla aramızdaki ilişki, samimiyet ve dostluk bunu tetikledi. Özellikle tur operatörlerinden küçük bir ricada bulunduğunuz zaman bunu hemen gerçekleştiriyorlar. Çünkü Çeşme isminin gücünü, Çeşme’nin arka planını, potansiyelini bilip geleceğini görüyorlar.  Operatörler ile aramızdaki iletişim kopukluğunu ortadan kaldırdığımız takdirde ben inanıyorum ki 2019’da, 2020’li yıllarda Çeşme’de termalin de desteğiyle turizm sezonu 6-7 aylık bir sürece yayılacak" şeklinde konuştu. 

EMITT fuarında, Türkiye'yi yurt dışına pazarlayan birçok acenteyi de gezme imkanı bulduğunu ifade eden Demir, "Bu acentelerin yetkilileri ile bir takım görüşmeler gerçekleştirdim. Kendilerinden almış olduğum rakamlar gerçekten güzel ve umut verici. 2017 yılına oranla ortalama %20’lik bir artışın olduğundan söz ettiler. Özellikle erken rezervasyon oranlarının son derece iyi olduğundan bahsettiler. Biz bu havayı zaten Çeşme’de de hissediyoruz. Şu anda okulların sömestre tatilinde olduğu bir dönem ve Çeşme’deki termal otellerimiz %80-%90 aralığında bir doluluk yaşıyor. Özellikle hafta sonları bu oran daha da yükseliyor.  Bu da turizmciler olarak bizleri mutlu ediyor" diye kaydetti.

 


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)