“Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil!” - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon “Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil!”
+   --   0

“Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil!”

 

Bir ulusal gazetenin yazdığı, "Belediye yatıyor, Halk çöp topluyor" başlıklı haber ile ilgili Başkan Muhittin Dalgıç'ın yaptığı  "Çeşme ve belediye hakkındaki her türlü karalamaya ve kampanyaya karşı bir kapı, bir sur gibi dimdik duracağım" açıklamasına, Ak Parti Meclis Üyesi Yüksel Topal da, " Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil. Konu Çeşme olunca siyaset geride kalır " diyerek destek verdi. 

 

Geçtiğimiz hafta Ilıca Plajı'nda, farkındalık yaratmak için simgesel olarak yapılan etkinlikle ilgili bir ulusal gazetenin yazdığı ve Çeşmelilerin sert tepki gösterdiği, "Belediye yatıyor, Halk çöp topluyor" başlıklı haberi ile ilgili görüşlerini, Eylül ayı Meclis toplantısının ardından açıklayan Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Çeşme'de yaz sezonunda ve bayramlardaki nüfus hareketi, oldukça ciddi boyutlarda. Tabi bu sorun bütün yazlık bölgelerimizde var ama Çeşme'deki oranda olduğuna inanmıyorum. Geçenlerde bir internet televizyonunun canlı yayınına katıldım. Belli bir grubun farkındalık yaratma anlamında yaptığı çalışmalar vardı. Ben de canlı yayında bu etkinlik için isim vererek teşekkür ettim. Bölgede yaşıyorsak, hepimizin temel sorunu ve temel birlikteliği olması gereken bir sorundur" dedi.

 

"Her türlü karalamaya karşı, bir kapı, bir sur gibi dimdik duracağım"

 

Belediye temizlik işçilerinin özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Dalgıç, "Çok defa ifade etmişimdir, mesai arkadaşlarımız var güçleriyle çalışıyorlar. Evimizde bir saat tutamadığımız çöpü, mesai arkadaşlarım, 8 saat boyunca, 40 derece sıcakta topluyorlar. Duyarlılık yaratmak için mutlaka bazı kampanyalar olmalı. Ama kampanyaları yaparken de, belediyemizi, bölgemizi karalayacak olayların olmaması gerekir. Hepimiz Çeşme'de yaşıyoruz. Hepimiz buradan geçiniyoruz. Dün Çiftlik'teki bir söyleşide, konuşmacı; 'Ülkemiz bir ana kucağıdır' dedi. Çok güzel bir tabir. Bu ülke, bir ana kucağı. Ana kucağında nasıl sarılıyorsak, ülkemiz insanları da birbirine ve ülkesine öyle sarılmalıdır. Bazı insanların hedeflediği yerler olabilir. Bazı basın yayın organları da onlara destek sağlayabilir. Bunu da saygı ile karşılıyorum. Ama bölgemizi, Çeşmemizi, hele hele mensubu olduğumuz kurumumuzu kimsenin karalamasına izin vermeyeceğimi buradan söylüyorum. Bununla ilgili gerekli mücadeleyi de yapacağım. Toplum olarak eleştiriye her zaman açık olmamız gerekir. Evet, eleştiriye açığım. Ama belediyeyi, ilçemizi ön plana atarak yapılan ve yapılacak olan her türlü karalamaya ve kampanyaya karşı da, bir kapı, bir sur gibi dimdik duracağımı da söylüyorum" diye konuştu.

 

Ak Parti Meclis Üyesi Topal: "Şantiye Baronları Çeşme’yi yönetemez"

 

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın açıklamasına, AK Parti Meclis Üyesi Yüksel Topal'dan destek geldi. AK Parti Meclis Üyesi Topal, "Çeşme hepimizin. Tabi ki, vatanın her tarafı ana kucağıdır. Adı Anadolu zaten. Ama bizim Çeşme ve halkla ilgili duyarlılıklarımız, elbette ki fazla. Burada insanların siyasi görüşüne bakmak çok doğru değil. Muhittin Dalgıç da, ben de Alaçatılıyım. Çeşme ile ilgili gündeme getirilen hadiseleri tasvip etmediğimizi söylemek istiyoruz. Sizin rahatsız olduğunuz konuda biz de rahatsızlık duyduk. Burası sadece Şantiye'deki baronların yöneteceği bir bölge değil. Siz kapı gibi duruyorsunuz. Biz yanınızdayız. Merak etmeyin. Biz de kendi adımıza kale gibi dururuz evelallah. Elimizden gelen her şeyi de yaparız" diyerek desteğini gösterdi.   

 

"Etkinlikler, hem bölgemize, hem sosyal barışa katkı sağlıyor"

 

Meclis toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Çeşme Belediyesi'nin yaptığı etkinlikler ve bölgeye olan katkılarından da söz eden Başkan Dalgıç, "4 yıldır süregelen 9 Durak 9 Deneyim projemiz devam ediyor. Bayramın hemen arkasından Ildır'da bir etkinlik yaptık. Ardından ilkini gerçekleştirdiğimiz Çiftlik Festivali geldi. Aynı dönemde Çeşme - Sakız arasında yat yarışları da yapıldı. Bugün de 9 gün sürecek Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi Festivali başladı. Dünyaca ünlü ustalar, Aya Haralambos Kilisesi'nde unutulmayacak konserler verecekler. 15-16 Eylül'de Kurtuluş Şenliklerimiz var. Bildiğiniz gibi, Alaçatı Belediyesi kapatılsa da 15 Eylül Alaçatı'nın Kurtuluş Şenlikleri'ni sonlandırmadım. '92 yıl kutla, sonra kutlamalara son ver' mantığı için de olmadım. Alaçatı'nın kurtuluş şenlikleri devam edecek. Ardından, 22-23 Eylül'de 4. Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği, 6-7 Ekim'de 5. Germiyan Festivali, 20-21 Ekim'de 4. Aşk Festivali gerçekleştirilecek. Ayrıca Çeşme Motor Kulübü Derneği'nin bir etkinliği olacak. Özellikle bu yıl rahatlıkla söyleyebilirim ki, eskiden sezonun kısalığından şikayet edilirken, Nisan ayının başından başlayıp, Ekim ayının sonuna kadar ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Sezonun sonuna yaklaştığımız bugünlerde, hem otellerimizin doluluğu, hem etraftaki hareketlenme, gerçekten bölgemizin popülaritesinin arttığını, Çeşme'nin çekim merkezi olmasının devam ettiğini gösteriyor. Bu yaptığımız etkinlikler, sadece Çeşme dışından gelen misafirlerimiz için değil, yerel halkımızın da etkinliklere katılarak, birbirleriyle temas etmeleri, sosyal barış adına da önemli" diye konuştu. 

 

 


Haber Resimleri
“Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil!”
“Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil!”
“Çeşme, Şantiye Baronları’nın yöneteceği bir yer değil!”

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.