“Sorunlar içinden çıkılamaz halde” - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon “Sorunlar içinden çıkılamaz halde”
+   --   0

 “Sorunlar içinden çıkılamaz halde”

 

Eğitim-Sen Çeşme Temsilciliği Başkanı Hasan Karakaya, eğitimdeki sorunların devam ettiğini belirterek, "Eğitimdeki sorunlar içinden çıkılmaz hale geldi" dedi. 

 

2018-2019 Eğitim Öğretim döneminin 17 Eylül tarihinde başlayacak olması üzerine bir yazılı açıklama yapan Eğitim-Sen Çeşme Temsilciliği Başkanı Hasan Karakaya, "2018-2019 eğitim öğretim yılı başlarken, eğitimdeki sorunlar varlığını olduğu gibi sürdürüyor. Sadece eğitim alanında değil, AKP iktidarları döneminde her alanda yağma, talan politikaları, keyfiyet, hukuk dışı uygulamalardan kaynaklı sorunlar, tıkanmalar yaşanmaktadır" diye kaydetti. 

 

Okula başlayacak her öğrencinin maliyetinin, geçtiğimiz yıllara göre misliyle arttığını vurgulayan Karakaya, "Velilerin eğitim harcamalarının artması yanında eğitimdeki yapısal sorunlar da olduğu gibi devam etmektedir. AKP hükümetinin uygulamalarından kaynaklı olarak eğitimin bilimsel, laik içeriği boşaltılmış, eğitimin kalitesi düşmüştür. OECD tarafından yapılan şimdiye kadarki en kapsamlı küresel eğitim araştırmasında Türkiye 76 ülke arasında 41. sırada yer aldı. PISA testinde eğitim sıralamamız yıldan yıla gerilemektedir. Bütçeden eğitime ayrılan pay sıralamasında Türkiye, Dünyada 105. sırada yer almaktadır. Türkiye’de nüfusun ortalama eğitim süresi 5 yıldır" diye ifade etti.

 


Haber Resimleri
“Sorunlar içinden çıkılamaz halde”

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.