Alaçatı'da sanat günleri - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Alaçatı'da sanat günleri
+   --   0

Alaçatı'da sanat günleri

 

Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Çeşme Belediyesi tarafından desteklenen Alaçatı Sanat Haftası birçok etkinliğe sahne olacak.

 

Alaçatı’da 29 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Alaçatı Sanat Haftası'nda, çeşitli mekanlarda sergiler, atölyeler, film gösterimi ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Alaçatı Sanat Haftası'nın son gününde de Çeşmeli Yazar Mehmet Culum kitaplarını okurları için imzalayacak. 

 

Alaçatı Sanat Haftası'nın açılışı, 29 Eylül Cumartesi günü, Değirmenaltı Sanat Galerisi önünde, Denizcan Aksu'nun piyano resitali ile yapılacak. Resitalin ardından da Çeşme Belediyesi Sanat Galerisi'nde, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği'nin üç yıldır davet ettiği sanatçıların eserlerinden oluşan karma sergi açılacak. Karma Sergi, derneğin 2015 yılında davet ederek ağırladığı ve 2017 yılında hayatını kaybeden Enis Aktaş anısına gerçekleştirilecek. 

 

Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Aysun Yenice, Alaçatı Sanat Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, Alaçatı'nın parmakla gösterilen bir yer olduğuna dikkat çekerek, "Biz istiyoruz ki, Alaçatı sanatta da örnek gösterilecek bir yer olsun. Alaçatı’da değerli sanatçılar yaşıyor ve sanat için emek harcıyorlar. Alaçatı’nın kalitesini düşürmemek gerekiyor. Amacımız, Alaçatı Sanat Haftasını, Ot Festivali düzeyine getirerek, Alaçatı sokaklarının sanatçılarla ve sanat eserleri ile dolması, her yerde atölyeler ve sergiler olması. Sanatın getireceği hareketliliğin otelcilere de, restoranlara da, Alaçatı esnafına da fayda getirmesini istiyoruz. Bütün amacımız, yaşadığımız yeri ayakta tutmak, daha iyi yaşanır hale getirmek. Alaçatı bozulmasın diye uğraşıyoruz. Bizler, Alaçatı’da ve her yerde sanat var diyoruz. Sanat olmazsa hayat olmaz diyoruz" şeklinde konuştu.

 


Haber Resimleri
Alaçatı'da sanat günleri
Alaçatı'da sanat günleri
Alaçatı'da sanat günleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler

Benzer haber Bulunamadı.