PostHeaderIcon ÇEŞME ALPER ÇİZGENAKAT DEVLET HASTAHANESİ YENİ BAŞHEKİMİ OP. DR. ADIGÜZEL DEMİREL:
+   --   0

ÇEŞME ALPER ÇİZGENAKAT DEVLET HASTAHANESİ YENİ BAŞHEKİMİ OP. DR. ADIGÜZEL DEMİREL:

 

“SAĞLIK TURİZMİNDE İZMİR PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ..

 

BAKANLIK SAĞLIK TURİZMİ ÇALIŞMALARINI ÇEŞME'DEN BAŞLATTI..

 YENİ HASTANE; BİNA, DOKTORLAR VE HİZMETLERİYLE BU ÇALIŞMANIN İLK AYAĞI OLACAK..”

 

Çeşme'nin yıllardır 12 ay turizmine geçebilmesi için planlarda, projelerde yer alan, seminerlerde konuşulan termal ve sağlık turizmi çalışmalarının başlaması artık hayalden öte gidiyor.. Hastanı yeni Başhekimi Adıgüzel Demirel, Bakanlığın sağlık turizmi çalışmalarını Çeşme'den başlattığını, Çeşme'de yeni hastanenin; binası, doktorları ve hizmetleriyle bu çalışmaların ilk ayağı olacağını söyledi. Demirel, en kısa zamanda Kaymakam, Belediye Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip, Çeşme'de yeni hastane ile ilgili proje ve sağlık turizmi hakkında fikir alışverişinde bulunacağını ve hep birlikte güzel şeyler yapılacağına inandığını da açıkladı.

 

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi 'nin yeni Başhekimi Op. Dr. Adıgüzel Demirel'i ziyaret ettik. Sağlıkta yeni yapılandırma, sağlık yönetmeliği, İzmir'in sağlık turizminde pilot bölge seçilmesi ile ilgili bilgiler veren Demirel, şöyle konuştu:

“Sağlık Bakanlığı hastanelere, sağlıkta yeni yapılandırma kapsamında bazı düzenlemeler yaptı. İdari ve içerik açısından yapılan değişiklikler bir yönetmelik ile uygulanmaya başlandı. Bu bağlamda sağlıkta serbest bölgeler ya da bölgesel farklılıklara uygun sağlık hizmeti üretme çalışmaları başlatıldı. EXPO 2020'ye talip olan İzmir'in temasının da sağlık olması paralelinde, İzmir sağlık turizminde pilot bölge seçildi. İzmir ve turizm denince ilk akla gelen ilçe Çeşme olduğu için, Sağlık Bakanlığı, sağlık turizmi için çalışmalarını Çeşme'den başlattı. Çeşme'de inşa edilmesi beklenen yeni hastane; Binası, doktorları ve hizmetleriyle bu çalışmaların ilk ayağı olacak.”

Demirel, yeni hastanede termal, fizik tedavi gibi hizmetlerin de yer alması ile ilgili çalışmalar yapmakta olduklarını ekledi.

 

KAYMAKAM, BELEDİYE BAŞKANI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Çeşme'nin 12 ay boyunca cazibe merkezi olarak kalabilmesi için, sağlık turizminde çok kaliteli hizmet üretmek zorunda olduğunu söyleyen Demirel, bu bağlamda kendilerinin de bazı çalışmalar yapacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Sağlık turizminde termal tedavi, medikal tedavi, doğa, oksijen, spor, fizik tedavi vardır ve Çeşme bütün bu sayılan olanaklara sahiptir. Öncelikle Çeşmeliler olmak üzere, yerli yabancı tüm misafirlere kaliteli sağlık hizmetleri vermeyi amaçlıyoruz. Çeşme için gündemde olan hastane projesinde bazı değişiklikler ve iyileştirmeler yapacağız. Önümüzdeki günlerde belediye başkanını, kaymakamı ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edip bu konudaki görüşlerini dinleyeceğim, hep beraber Çeşme'de sağlık turizmi ile ilgili güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Bu çalışmalardan bir dosya oluşturacaklarını belirten Demirel, İzmir Sağlık Sekreteryalığına, sonra da Bakanlığa sunacaklarını ifade etti.

 

BAŞHEKİM ADIGÜZEL DEMİREL'İN ÖZGEÇMİŞİ:

 

1974 Yılı'nda Malatya ili Arapgir ilçesi Tocolar (Meşeli) Köyü'nde doğdu.

Sırasıyla 1986'da Tocolar Köyü İlkokulu,  1989'da Arguvan Ermişli Köyü Ortaokulu, 1992'de Malatya Fatih Lisesi, 1999'da daEge Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

1999-2001 yıllarında Malatya Arguvan Sağlık Ocağı'nda pratisyen hekimlik yaptı. 2001-2007 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Ve Sinir Cerrahi Ana Bilim Dalı ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği'nde ihtisas yaptı.

2007 Yılı'nda Beyin ve Sinir  Cerrahi Uzmanı olarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atandı. 2008 Ekim- 2009 Ekim arasında Hakkâri Dağ ve Komanda Tugayı Lojistik destek Komutanlığı 30 yataklı seyyar cerrahi hastanesinde yedek subay olarak askerliğini yaptı.

2010 Nisan- 2012 Kasım arasında Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı.

2012 Kasım ayında Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesine Başhekim olarak atanan Demirel,  Beyin ve Sinir cerrahisi ile alakalı çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı bilimsel seminer, kurs ve kongreye katılmış olup, kendisinin uzmanlığı ile ilgili çok sayıda bilimsel makale ve yayını bulunmaktadır. 

Demirel, evli ve bir kız çocuk babasıdır.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 5 / 1 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)