Çeşme Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor
+   --   0

 

Hurdacılar can yakmaya devam ediyor.
Çeşme Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor
 
Çeşme Emniyeti, ilçede hırsızlık yapan hurdacılar ile 4 hırsızlık olayını daha sıkı takip ile yakaladı. Bu olaylardan birinin faili, İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ile yapılan işbirliği ile İzmir'de ele geçirildi.
 
Hırsızlık yapan hurdacılar
 45 Manisa plakalı bir kamyonetle Çeşme'ye gelen ve Çeşme'de Musalla, Dalyan, Üniversite ile 16 Eylül Mahallesi'nden hurdacı kamyonetiyle hırsızlık yapan hurdacıları Çeşme Emniyeti ekipleri yakaladı. Çeşme Emniyeti polis ekipleri gündüz saatlerinde bir hurdacı arabasını durdurarak, malzemeleri kontrol ettikten sonra arabadaki hurda görüntüsüyle kamufle edilen malların hırsızlık malı olduğunu tespit etti. Kamyonetin içinde hırsızlık malı olarak su pompası, inşaat malzemesi atığı hurda, 30 adet güç kaynağı, demir kapı ve pencere korkulukları bulan ekipler, bu malların söz konusu mahallelerden çalındığını tespit etti. Aracın içinde polislerce yakalanan A.K. ve M.K., Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi. Suçlarını kabul eden zanlılar, tutuklanıp cezaevine gönderildi.
Emniyet yetkilileri öte yandan, Çeşme'deki hurdacı sorununu çözmek için Belediye ile işbirliği yapma konusunda her zaman hazır olduklarını dile getirdi.
4 olay aydınlatılıp, zanlılar yakalandı.
23 Şubat Gece 01.00'de görev yapan Çeşme Emniyeti ekipleri, Paşa Limanı Mevkii'nde beyaz Tofaş otodan şüphelenerek, 'Dur' ihtarında bulunmuşlar, ihtara uymayan arabanın kaçması üzerine ekiplerin takibi ile aracın durdurulması sağlandı. Arabadan inen 5 erkek şahıs, kaçmaya çalışırken polisler tarafından yakalandı. Otomobil incelemeye alındığında otomobilin içinde ve bagajında çok miktarda yazlıklardan alındığı anlaşılan hırsızlık mallarının olduğu tespit edildi ve çoğunlukla elektronik olan eşyalar ele geçirildi. Zanlılar, sorgulamada 3 ayrı evden hırsızlık yaparak bu malların alındığını itiraf etti.
Ayrıca sorgulamada geçtiğimiz hafta içinde Paşa Limanı mevkiindeki bir market hırsızlığı da aydınlatılmış oldu. Bu sorgulamada o marketin hırsızlığına karışan kişinin ismine ulaşan Çeşme Emniyet ekipleri, bu şahıslardan alınan bilgiyle İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleriyle ortaklaşa çalışma sonucunda market hırsızlığına karışan hırsızlardan birinin İzmir'de ele geçmesini, diğerinin de kimlik tespit yapılmasını sağladılar. Bu durumda 3 ev ile bir market toplam 4 hırsızlık olayı aydınlatılmış olup, Çeşme'de yakalan arabalı 5 hırsız ile İzmir'den 1 hırsız ve diğer bir hırsızın kimliği tespit edilerek, bu hırsızlar delillerle birlikte cezalandırılmak üzere Adliyeye sevk edildi.
 
Haber: Gülesin TÜTÜNCÜOĞLU
Fotoğraflar: Armağan DURKAN
 
Gazetem Çeşme/İktibas edilemez.

Haber Resimleri
Çeşme Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor
Çeşme Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor
Çeşme Emniyeti hırsızlara göz açtırmıyor

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 2,2 / 21 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)