ÇEŞME KAYMAKAMI İNCİ SEZER BECEL, “TURİZM SEZONUNDA KADRO ARTTIRILMASI YETKİSİ BELEDİYELERE TANINMALI..” - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon ÇEŞME KAYMAKAMI İNCİ SEZER BECEL, “TURİZM SEZONUNDA KADRO ARTTIRILMASI YETKİSİ BELEDİYELERE TANINMALI..”
+   --   0

ÇEŞME KAYMAKAMI İNCİ SEZER BECEL, “TURİZM SEZONUNDA KADRO ARTTIRILMASI YETKİSİ BELEDİYELERE TANINMALI..”

 

ÇEŞME’NİN GELECEĞİ VE DEĞİŞİK ÇALIŞMALARIN YAPILMASI İÇİN PROJE OFİSİ OLUŞTURACAKLARINI SÖYLEYEN KAYMAKAM BECEL: “ÇEŞME VE ALAÇATI'NIN DÜNYA ÇAPINDA TANINMASI, ÜZERİMİZDEKİ SORUMLULUĞU DAHA DA ARTTIRIYOR..”

 

Kaymakam Becel ekledi: “İnsanlar, Çeşme ve Alaçatı'yı tercih ediyorlarsa bu doğal ve tarihi güzelliklerin korunması nedeniyledir. Bu güzelliklere sahip çıkmaya devam edeceğiz..”

 

   Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel, ilçenin dünya çapında tanınmasının kendisi üzerindeki sorumluluğu daha da arttırdığını söyledi.

Çeşme'ye Kaymakam olarak atanmasının kendisi açısından çok prestijli bir olay olduğunu söyleyen Becel, “Çeşme'ye Kaymakam olarak atanmak son derece prestijli bir durum ama aynı zamanda sorumluluğu da çok yüksek. Çeşme ve Alaçatı, insanın üzerine ciddi bir sorumluluk getiriyor. Ben şimdiden o ağırlığı hissediyorum ve bunun bilincindeyim. Görevimi en iyi şekilde yerine getirebilmem için çok fazla gayret göstermemin gerektiğini de biliyorum. Çeşme ve Alaçatı turizm anlamında son dönemde Türkiye'nin yükselen değeri olduğunun farkındayım. İnsanlar, Çeşme ve Alaçatı'yı tercih ediyorlarsa bu doğal ve tarihi güzelliklerin korunması nedeniyledir. Bu güzelliklere sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

İLÇEDE KURUMLAR ARASINDA YAŞANAN UYUM SORUNU KALKACAK

İlçede bazı kurum ve kişiler arsında uyumsuzluk olduğunu da vurgulayan İnci Sezer Becel, Kaymakamlık makamı olarak uzlaşmacı bir politika izleyeceklerini belirterek,” Çeşme'de bazı kişi ve kurumlar arasında uyum problemi olduğunu biliyorum. Çeşme Kaymakamlık makamı olarak uzlaşmacı bir politika ile kurumların uyum içerisinde çalışmalarını sağlayacağız. Kavgadan bir şey çıkmayacağını, kimseye fayda getirmeyeceğini çok iyi biliyorum. Bunu sağlayabilirsek Çeşme'ye çok büyük bir katkı sağlamış oluruz. Hepimizin amacı Çeşme'ye hizmet etmek olmalı” diye konuştu.

ÇEŞME'YE PROJE OFİSİ

Çeşme'nin geleceği için değişik çalışmaların yapılması için bir proje ofisini hayata geçireceklerini de dile getiren Becel,  gazetecilere yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Çeşme'de oluşturduğumuz proje ofisi yer sorunu çözüldüğü zaman faaliyete geçecek. Burada Çeşme ile ilgili düzenli proje üretecek bir sistem yaratacağız. Avrupa Birliği ve İzmir Kalkınma Ajansı gibi çok önemli kaynaklar var. Bazı yerler bu kaynakları çok iyi kullanabilirken bazıları da hiç kullanamıyor. Bunu ortadan kaldırmak için donanımlı iki öğretmen görevlendirmesi yaptım. Çeşme'de faaliyet gösterecek proje ofisi ağırlıklı olarak İZKA ve AB fonlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirecek. İŞ-KUR'dan iş gücü üzerine eğitim projeleri gerçekleştirebiliriz. Otellerin eleman ihtiyacını karşılamak için İŞ-KUR ile çalışma gerçekleştirebilir. Bu ofis sürekli faaliyette olacak. Bir yeri tanımadan, sorunlarını ortaya koymadan özelliklerini belirlemeden o bölge ile ilgili hedef ortaya koymak doğru değil. Önce Çeşme'yi tanımak lazım, buranın neye ihtiyacı var. Hayvancılık mı? Tarım mı? Turizm mi? Hangi alanlarda proje üretilmesi gerekiyor bunu tespit etmemiz lazım. Sağlam ayakları yere basan emeğinizin karşılığını alabileceğiniz projeler üretmemiz gerekiyor.”

TURİZM SEZONUNDA KADRO ARTTIRILMASI YETKİSİ BELEDİYELERE TANINMALI

Çeşme'de yaz sezonunda yaşanan kadro yetersizliğinin bir tek ilçeye mahsus olmadığını da dile getiren İnci Sezer Becel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çeşme'de yerleşik nüfus şu anda 37 bin olarak gözüküyor. Yaz sezonunda ise 300-400 binlere yaklaşan nüfus, hizmet verilmesi anlamında bazı sıkıntılara sebep olduğunu biliyorum. Bunu daha önce görev yaptığım bölgelerde de yaşadım. Bu sadece Çeşme'nin sorunu değil.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 5 / 2 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)