Çeşme Şifne'ye 1 Milyar Dolarlık yatırım yapmak istiyorlar - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Çeşme Şifne'ye 1 Milyar Dolarlık yatırım yapmak istiyorlar
+   --   0

ÇEŞME'DE YAPILACAK OLAN ŞİFNE MARİNA VE TURİSTİK TESİS ALANI İÇİN ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NDAN ONAY BEKLENDİĞİ AÇIKLANDI 

ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI FAİK TÜTÜNCÜOĞLU: “KATAR EMİRLİĞİ'NDEN GELEN İŞADAMLARI BÖLGEYE BİR MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPMAK İSTİYOR”
 
    Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Şifne bölgesinde yapılacak olan marina ve turistik tesis alanı için Ulaştırma Bakanlığı'ndan onay beklediklerini açıkladı.
Bölgeye özellikle Arap işadamlarının ilgi gösterdiklerini belirten Tütüncüoğlu, yaptığı açıklamada Ocak ayı içerisinde Katar Emirliği'nden gelen işadamlarının turistik tesis yapmak için kendilerinden bilgi aldıklarını söyledi.
Şifne’de söz konusu bölgede bulunan arazinin yüzde 55'inin Çeşme Belediyesine, yüzde 40'ının hazineye, diğer kalanının da şahıslara ait olduğunu söyleyen Faik Tütüncüoğlu,” Katar Emirliği'nden gelen işadamları bölgeye 1 milyar dolar harcayarak 5 ya da 10 bin yataklı bir turistik tesis kurmak istediklerini söylediler. Bölgeden çıkan termal suyu değerlendirmek istiyorlar. Ayrıca Çeşme Belediyesi olarak burası ile ilgili yeni bir çevre düzenlemesi yapacağız. Şu anda boşu boşuna denize dökülen Termal Su için yeni tesisler hazırlanacak. Şu anda hazırlanan projenin ÇED raporları dahil her şeyi tamam. Bir tek Ulaştırma Bakanlığı'nın onayı bekleniyor. Mart ayı içerisinde onay alırsak Şifne Marina için çalışmalara hemen başlayacağız” diye konuştu.
Şifne Marina ve turistik tesis için Ulaştırma Bakanlığı'nın ayrı ihaleler yapılacağını da dile getiren Tütüncüoğlu,” Ulaştırma Bakanlığı iki ayrı alan için farklı ihaleler açılması gerektiğini bizlere iletti. Bunun nedeni olarak ta o bölgede yaşayan kişilerin, yapılması planlanan tesislere dava açma ihtimalini gösterdi. O nedenle önce Şifne Marina için ayrı diğer turistik tesisler için ayrı ihaleler açılacak. Projenin devamı için böyle bir karar alındı” dedi.

Haber Resimleri
Çeşme Şifne'ye 1 Milyar Dolarlık yatırım yapmak istiyorlar
Çeşme Şifne'ye 1 Milyar Dolarlık yatırım yapmak istiyorlar
Çeşme Şifne'ye 1 Milyar Dolarlık yatırım yapmak istiyorlar
Çeşme Şifne'ye 1 Milyar Dolarlık yatırım yapmak istiyorlar

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 3,4 / 9 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)