HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
+   --   0

HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllüleri Derneği şubat ayı toplantısında, hastane yetkililerince yeni ihtiyaçlar olarak sunulan 48’er bin liradan 2 adet Hemodiyaliz Cihazını, dernek üyesi Ayşen Paykoç, ablası ve oğullarının karşılayacağını açıkladı. Toplantı devam ederken telefonla ablasıyla konuşarak ihtiyaçları ileten Paykoç, olumlu cevapla müjdeyi verdi.
Hayırseverlere çağrıda bulunulan hastanenin diğer ihtiyacı ise, klinik için yazıcılı tıbbi tartı cihazı. Bunun fiyatı da 20 bin 60 lira.
Toplantıda İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, son yardımları yapan üyelerden Lebibe Kaya’ya teşekkür belgesi verdi ve grip hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Gönüllüleri Derneği Şubat ayı toplantısı, İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, Sağlık Sosyal Yardım Vakfı İzmir Şube Temsilcisi Metin Berberoğlu, İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Neşe Nohutçu, Prof. Dr. Esergül Balcı, Diş Hekimi Ayşe Mayda ve dernek üyelerinin katılımıyla Küçük Kulüp’te gerçekleşti.
Başarılı bir yıl geride bırakarak 2019 Yılı’nın ilk toplantısını icra etmekte olduklarını belirterek sözlerine başlayan Dernek Başkanı Emine Çizgenakat, şu bilgileri verdi:
“Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nin önemli ihtiyaçları Aralık ayı toplantısında bizlere bildirilmişti. Bu kapsamda:
• Çocuk bölümüne 10 adet ateş ölçer (3.360,- TL) Defne Atakan Beşer tarafından sağlandı.
• Çocuk bölümüne 1 adet boy ölçerli tarı aleti (3.200,- TL) Ziynet Akış ve Müge Aygıt tarafından sağlandı.
• Çocuk bölümüne 6 kanallı 1 adet E.K.G. Cihazı (12.600,- TL) Melih Kaya anısına Lebibe Kaya tarafından sağlandı.
• Berrin Aksoy, ameliyathanede kullanılmak üzere spriral kollu özelliği olan mobil led muayene lambası alımı için 6.000.000,- TL bağışta bulundu.
Bağışçılarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Üyemiz Gözde Timuroğlu’nun önerisi ile hazırlan kartların dağılımının oldukça başarılı olduğunu bildirmek isterim. Bu zincirin bir halkası olarak hastanemizin eksiksiz hizmet verebilmesi ve diğer ihtiyaçların karşılanması amacı için 2 ay içinde 60 Bin TL. toplandığını bildirmek isterim. Bu zinciri genişletmek ve tanıtmak hepimizin elinde. Lütfen bu konu üzerinde daha fazla çalışalım. Bu çalışmayı başlatan Gözde Timuroğlu’na teşekkür ediyoruz.
Derneğimizin çalışmalarına katılarak bizlere çalışmalarımızda her zaman destek veren İzmir İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Bediha Salnur’un Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’ne verdiği desteği her zaman takdir ve teşekkür ediyoruz.” Çizgenakat, önerileri için sözü Salnur’a verdi.
Emine Çizgenakat ve bütün dernek üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Salnur, geçen toplantıda grup değişimi ile ilgili uzman istihdamının daha fazla sağlanabilmesiyle ilgili konuştuklarını hatırlatarak şöyle devam etti:
“Bakanlık genel olarak şu ara sadece Çeşme değil, işte Karaburun için de bunu dikkate alıyor. Karaburun’da hiç uzman yok, orada uzman olabilmesinin yolunu açabilelim. Karaburun rahatlarsa, Çeşme biraz daha rahatlayacak. Birkaç tane böyle teklifimiz oldu, ancak Bakanlıkça reddedildi. Israrla reddini tabii ki anlıyoruz ama Bakanlığın bir de bizi anlamasını istiyoruz. O yüzden ben bu konuda ısrarcı olacağım. Israrcı yapımı siz biliyorsunuz. Bir şeyin reddedilmesi, bizim vazgeçtiğimiz anlamına gelmiyor. Ben bu konuda çalışmalarıma devam edeceğim.
Ben her birinize Emine hanımın şahsında teşekkür ediyorum. Ben arada sizlerle birlikte olduğumda sizleri gelişmelerden haberdar edeceğim. Sizleri gördükçe ben motive olacağım. Sizler hastanenin ateş ölçerine kadar ilgileniyorsunuz ve ben bazen bu da istenir mi utanıyorum. Ama sizlerin gönüllerinden kopuyor ve o hastanenin her bir hizmetinde sizin bir tuzunuz var. Bu çok güzel bir şey. Vermek, herkese de nasip olmuyor. Sizlere de nasip olduğu için, ben her birinizi şahsınızda çok seviyorum ve teşekkür ediyorum.”
Başkan Çizgenakat, herkesin gribe yakalanmakta olduğunu gördüklerini belirterek, Salnur’dan yakalanmamak için ne yapmamız gerektiğini sordu ve Salnur şöyle cevapladı:
“Ben hemen ciddi bir grip salgını olduğunu söyleyim. Bu sene daha önceki yıllara göre grip salgını biraz daha fazla. Muhtemelen bulaştırıcılığı fazla. Gergedan virüsünü izole de edebiliriz. Zaten değişik virüsler mevcut. Siz anlayabileceğiniz için söylüyorum. Influenza virüsü, bu gribe sebep olan influenzanın H ve N diye altyapıları var. Bu H1 N1, H2 N2, H5 N1 filan türlü kombinasyonlarla yeni yeni virüsler çıkabilir. Ama bu seneki virüsün en büyük özelliği; Bulaştırıcılığı çok fazla ve özellikle yaşlılarda hastaneye yatış gerektiriyor. Ama çok şükür öldürücü özelliği yok. Daha önceki yıllarda gripten ölümler de olabiliyordu. Domuz gribi izole edildi, onu 2009’dan beri vücut tanıdı artık. Bizim için mevsimsel grip etkinliği niteliğinde. Korkacak bir şey yok. Sadece koruyacağız kendimizi. Gripli vatandaşlar mümkünse topluma gelmesin, uzak dursun, gelmek zorundaysa maskeyle bulaşmasını engellemeye çalışsın. Ben bile müdürlükte izole durdum ama kaptım. 3-5 Gün kas ağrıları, ateş sıkıntılı bir süreç yaşatıyor.”
Daha sonra Bediha Salnur ve Başkan Çizgenakat, son yardımları yapan üyelerden toplantıda bulunan Lebibe Kaya’ya, Melih Kaya anısına Çocuk bölümüne 6 kanallı 1 adet E.K.G. Cihazı (12.600,- TL) bağışından dolayı teşekkür belgesini sundu.
Başkan Çizgenakat, geçen ayki toplantıda hastanenin bütün ihtiyaçlarının kendilerine bildirildiğini ve bu ay bunları gerçekleştirmiş olarak toplantıya geldiklerini belirterek, yeni ihtiyaçları açıkladı:
“Bu ay bizden 2 tane Hemodiyaliz Cihazı istediler. Bunun bir tanesini hemen Figen Tekin ablası oluyor, Ayşen Paykoç ile haber yollamış, o kabul etmiş. Bedeli de 48 bin lira. Elinizde liste var. İki tane istenen bu cihazdan diğerini de yine Ayşen Paykoç’a ablasının iki oğlu hastanemize kazandıracağını şu anda telefonla haber vermişler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.
Diğer ihtiyaç da klinik için tıbbi tartı cihazı. Bunun fiyatı da 20 bin 60 lira olarak bize bilgi verildi. Bu yıl da bu güzel beraberliğimizin daha büyük başarıyla devam edeceğini umuyorum.”


Haber Resimleri
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR
HASTANEMİZE 2 YENİ HEMODİYALİZ CİHAZI GELİYOR

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 0 / 72 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)