SGK ÇEŞME ŞUBESİ ILICA'DA HİZMETE BAŞLADI - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon SGK ÇEŞME ŞUBESİ ILICA'DA HİZMETE BAŞLADI
+   --   0

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÇEŞME ŞUBESİ ILICA MAHALLESİ'NDE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÇEŞME ŞUBE MÜDÜRÜ FATMA NESRİTÜRK: “ÇEŞMELİ VATANDAŞLARIMIZIN İŞLEMLERİNİ
YAPTIRMAK İÇİN ARTIK İZMİR'E GİTMELERİNE GEREK KALMADI. SGK ÇEŞME'DE, GENEL SAĞLIK SİGORTASI İŞLEMLERİ, İŞVEREN İŞLEMLERİ, 4-A (SSK SİGORTALI İŞLEMLERİ), 4-B (BAĞKUR) SİGORTALI İŞLEMLERİ VE 4-C (EMEKLİSANDIĞI) İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK..” DEDİ
 
    Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çeşme Şube Müdürü Fatma Nesritürk, ilçede yaşayan vatandaşların işlemlerini yaptırmak için İzmir'e gitmelerine gerek olmadığını söyledi.
Nesritürk, şu anda Çeşme Ilıca mahallesinde 12 personel ile hizmet vermeye başladıklarını belirterek,” Çeşme'de vatandaşlarımıza 18 yaş altı Karne Aktivasyonu, 4-A ve 4-B karne aktivasyonu, İşsizlik Sigortası kapsamında olanların karne aktivasyonu, diş provizyonları, işveren işlemlerini gerçekleştireceğiz” dedi.
Çeşme SGK'da 4-A, 4-B ve 4-C olarak bilinen sigorta işlemlerinin hizmetlerini de vereceklerini açıklayan Nesritürk,” İlçede yaşayan vatandaşlarımız için Çeşme SGK olarak emeklilik işlemleri, adres ve banka değişikliği hizmetleri, eş durum belgesi düzenlemesi, ad-soyad değişikliği işlemleri, maaş tutarı onaylı belge verilmesi, askerlik borçlanması, hatalı sicil aktarma, aylık geliri olup olmadığına dair çalışmalar, analık ve süt parası müracatları, isteğe bağlı sigorta, tarım sigortası gibi bir çok hizmeti artık burada vereceğiz. Çeşme SGK personeli olarak vatandaşlarımızın sorunlarını çözebilmek bizim asli görevimizdir” şeklinde konuştu.
 

Haber Resimleri
SGK ÇEŞME ŞUBESİ ILICA'DA HİZMETE BAŞLADI

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 2,5 / 4 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)

Benzer Haberler


 Konu Başlığı Tarih Okunma
 MUTLU’DAN SGK UYARISI 20.2.2016 1281
 SGK ÇEŞME ŞUBESİNE EMEKLİLİK İÇİN MÜRACAAT EDEN SADRİ ÇETİNKOY 16.9.2011 3607
 SGK İzmir Eğitim ve Dinlenme Tesisi 20.1.2016 2876