Yüksek marka değerine Taksiciler de katıldı! - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

PostHeaderIcon Yüksek marka değerine Taksiciler de katıldı!
+   --   0

Yüksek marka değerine Taksiciler de katıldı!

 

 

ÖTV indiriminden faydalanan taksiciler, araçlarını lüks araçlarla yenileyerek Çeşme’nin markasına değer kattılar.

 

 Çeşme’de bulunan taksilerde konfor ve güven ön planda olurken, taksimetre ücretleri ise sabit kaldı.

 

Türkiye'nin turizmdeki en önemli marka destinasyonlarından Çeşme'de, taksiciler de araçlarını son model araçlarla yenileyerek, hizmette kalite, konfor ve güveni arttırmayı sağladılar.

 

Hükümetin aldığı kararla 7 Eylül 2019 tarihinde yürürlüğe giren ve 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek olan ÖTV indirimi ile ilgili tebliğden faydalanan taksiciler, araçlarını son model araçlarla yenilemeye başladılar. Yenilenen taksilerle, turizmin marka beldesi Çeşme'de hizmet kalitesi, konfor ve güvenin yanında müşteri memnuniyeti de arttı. Taksilerden faydalanan tatilciler, konforlu araçlarla, herhangi bir ek ücret ödemeden, sabit taksimetre ücretiyle, güvenli yolculuk yapmanın keyfini yaşamaya başladılar.

 

Çeşme Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Çeşme Taksiciler Başkanı İbrahim Sarı, Çeşmeli taksiciler olarak, devletin sağlamış olduğu ÖTV'siz araç alabilme hakkını en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını vurgulayarak, "Gücümüzün yettiğince en iyi araçları almaya çalışıyoruz. Amacımız, Çeşmemize tatile gelen insanların en iyi ulaşım hizmeti alması. Daha konforlu, daha güvenilir bir şekilde taksi yolculuğu yapabiliyorlar. Diğer araçlara göre, son model araçlar daha güvenli. Bilindiği gibi Çeşme, Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alıyor. Çeşmemize tatile gelen insanlar da daha kaliteli hizmet bekliyorlar. Turizmde de taşımacılığın önemli bir yeri olması nedeniyle, biz taksi esnafı olarak, devletin bize sağladığı imkanlarla araçlarımızı son model araçlarla değiştirerek, hizmet kalitemizi de arttırmış oluyoruz" dedi.

 

ÖTV indiriminin 30 Haziran 2019'dan sonra da devam etmesini istediklerini belirten Sarı, "Yeni aldığımız araçlarımızı üç yıl elden çıkaramıyoruz. Ama üç yıl sonra biz araçlarımızı tekrar yenileyerek, konfor, kalite ve güveni sürdürmek istiyoruz. ÖTV indirimi sürerse, çok daha iyi araçlar alabiliriz. Bu konuda devlet desteğinin sürmesi, hizmet kalitesinin de sürmesi anlamına gelecektir. Araçlarımızın yenilenmesiyle müşteri memnuniyeti de arttı. Her binen müşteri, konforlu yolculuk yapmanın keyfini yaşıyor. ÖTV indirimi sürerse, müşteri memnuniyeti de artacak, biz de en kaliteli taşıma hizmetini sunabileceğiz" diye konuştu. 

 

Temizliğe de büyük önem verdiklerini vurgulayan Sarı, "Araçlarımızdaki konforun yanında araçlarımızın temiz olması da bizim en çok dikkat ettiğimiz konulardan birisidir. Konfor ve temizlik bir araya gelince, müşteri memnuniyeti de artıyor. Taksicilerimizin bir bölümü şu ana kadar taksilerini lüks araçlarla yeniledi. Diğer taksici esnafımız da taksilerini yenileme gayreti içindeler. İstanbul'da zorunlu hale getirilen 'D segment' araçları, biz Çeşme'de zorunlu hale gelmeden kullanmaya başladık" şeklinde konuştu.

 

Taksisini en iyi markalardan birisi ile değiştiren Çeşmeli taksici Muammer Eren de bir açıklama yaparak, "Aracımı 2017 yılında, çok sevdiğim bir markayla yeniledim. Çeşme, turizmde giderek artan bir değer. Müşteri kalitesinde de belirgin bir artış var. O nedenle ben de ÖTV indiriminden faydalanarak, aracımı en iyi markalardan birisiyle yeniledim. Artan müşteri kalitesine, ben de hizmet kalitemi ve konforu arttırarak katılmak istedim. Bu değişimden ben de müşterim de çok memnun. Aldığım araçla, rahatlık, konfor ve güvenlik arttı. Müşterime en iyi hizmeti sunabiliyorum. Bu hizmeti sunarken de müşterimizden hiçbir şekilde ek ücret talep etmiyoruz. Normal ticari taksi ne yazıyorsa, aynı ücreti alıyoruz. Çeşmeli taksiciler olarak, son model araçlarla, konforlu ve güvenli hizmet verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Duraktaki birçok arkadaşımız araçlarını yenilemeye başladı. Marka değeri artan Çeşme'ye yakışan taksicilik hizmeti verme amacındayız. Müşteri memnuniyetimiz de çok arttı. Aracıma binen müşteri şok oluyor. Birçok yerde böyle taksi görmediklerini söylüyorlar. Müşterimiz memnun olunca biz de memnun oluyoruz" diyerek görüşlerini dile getirdi.

 


Haber Resimleri
Yüksek marka değerine Taksiciler de katıldı!

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)