PostHeaderIcon ÇEŞME ESNAF ODASI VE SAKIZ OTELCİLER, PANSİYONCULAR BİRLİĞİ MİDİLLİ TURİZM FUARINA KATILACAK
+   --   0

ÇEŞME  ESNAF ODASI VE SAKIZ OTELCİLER, PANSİYONCULAR BİRLİĞİ MİDİLLİ TURİZM FUARINA KATILACAK

 

    Çeşme Esnaf Odası Başkanı Mustafa Cenger, Sakız Adası Ticaret Odası'na bağlı olan Sakız Adası Otelciler ve Pansiyoncular Birliği ile ilk kez Midilli Turizm Fuarına katılacaklarını açıkladı.

Midilli Adası'nda 22-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda Çeşme ve Sakız'ın ilk kez ortaklaşa bir fuara katıldığını vurgulayan Mustafa Cenger, “ İzmir Ticaret Odası'nın da desteklediği Midilli Turizm ve Ticaret Fuarı, bu yıl 2. kez düzenleniyor. Fuar, 15-18 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanmıştı ancak Yunanistan'daki genel seçimler nedeniyle 22-25 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Midilli Turizm Fuarı Sisam ve Sakız Adası ile İzmir ve kıyı kesimindeki ilçelerini hedefleyen bir fuar. Çeşme Esnaf Odası ile Sakız Adası Pansiyonlar ve Otelciler ile yaptığımız anlaşma sonucunda fuarlarda birlikte hareket etme kararını Midilli'de başlatıyoruz. Çeşme Esnaf Odası ve Sakız Adası Ticaret Odası ile ortak stant kiraladık” dedi.

Midilli Turizm ve Ticaret Fuarı'nda yeni dostluklar kurarak turizm potansiyelini arttırmak istediklerini de sözlerine ekleyen Cenger,” Yaptığımız anlaşmanın imzada kalmasın diyerek ilk kez ortak bir organizasyona katılıyoruz. Çeşme Esnaf Odası'na kayıtlı otelcilerden oluşan bir komisyon belirledik. Aynı komisyonu Sakız Adası'nda da oluşturdular. Gerçekleştirilecek ortak komisyon toplantısında turizm sezonuna girerken Çeşme ve Sakız Adası'nın ortak hareket etmesini sağlayarak otel fiyatlarının eşit olması sağlanacak. Ayrıca oluşturulacak internet sayfası ile turistlerin iki bölgeyi de tanınması sağlanacak. Bu çalışmaların ölü sezon olarak tabir ettiğimiz kış sezonunu da hareketlendireceğine inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Habere Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)