PostHeaderIcon Mustafa Cenger Mazbatasını aldı
+   --   0

 

En yakın rakibi 409 oy alan Kadir Karakurt’a 90 oy fark atarak 499 oy ile yeniden ÇESO Başkanı seçilen
Mustafa Cenger Mazbatasını aldı
 
21 Şubat Pazar Günü yapılan Çeşme Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerinde yeniden Başkan seçilen Mustafa Cenger 24 Şubat’ta ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Grup, daha sonra ‘Vergi Haftası’ dolayısıyla Çeşme Vergi Dairesi Müdürlüğü’nü ziyaret etti, ardından Çeşme esnafını beyaz karanfillerle ziyaret ederek yeni bir sayfa açtıklarını söylediler.
21 Şubat Pazar Günü yapılan Çeşme Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri sonucunda eski Oda Başkanı Mustafa Cenger rakibi Kadir Karakurt’a 90 oy fark atarak yeniden Başkan oldu. Toplam 918 oyun kullanıldığı seçimlerde 10 iptal ile, geçerli kullanılan oy adedi 908 oldu. Cenger 499 oy alırken, Kadir Karakurt 409 oy aldı. Rakibine 90 oy fark atan Cenger, 4 yıllığına yeniden Çeşme Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına seçildi.
Seçim sonrasında Mustafa Cenger “Çeşme esnafı bütün olumsuz baskılara rağmen, sağduyulu bir şekilde kararını verdi; Çalışan insana, hizmete takdir ödülü verdi. Bundan sonra beni yürekten destekleyen ve geçmiş 4 yılımı takdir eden esnaf arkadaşlarıma gecemi gündüzüme katarak çok çalışacağımı şimdiden buradan ifade ediyorum. Çeşme esnafı vefa örneği gösterdi, çok çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu'nun da izlediği seçimler, çekişmeli geçti. 1593 üyeli Çeşme Esnaf ve Sanakârlar Odası üyelerinden 918'i oy kullanımına katıldı.
 
Çeşme Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın seçim sonrası belirlenen yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri şöyle belirlendi:
Başkan Mustafa Cenger
 
Yönetim kurulu
Asil üyeler
Osman Köfüncü
Önder Soma
Tuncay Kılıç
Oğuz Okkan
Bülent Domatacı
Süreyya Dikmen
Cemal Tercan
Mehmet Günen
Yedek üyeler
Nuri Bakırlı
Birol Arkadaş
Cumhur Kara
Umut Akbaykal
Cengiz Hantal
Ceyhan Şen
Ferdi Üsgül
Metin Bülbül
Fatih Dinçsoy
Denetim Kurulu
Asil üyeler
Erman Tınaz
Aynur Süllü (Horasan)
Şerif Bahçevan
Yedek üyeler
Rahime Aydoğdu
Gürcan Öksüz
Zafer Algan
 
 
Armağan Durkan/Gazetem Çeşme – İktibas edilemez

Haber Resimleri

Haberi Paylaş

Habere Oy Verin

Puan             : 5 / 3 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5

Yorumlar


  Bu haber Yoruma Kapalı.
 
 

Tavsiye Et

*: Her satıra bir e-posta adresi yazarak birden fazla adrese aynı anda mesaj gönderebilirsiniz. (En fazla 10 adres yazabilirsiniz.)