Aliye Bozkurt / Bölgemizdeki hareketlilik - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

Aliye Bozkurt / Bölgemizdeki hareketlilik

   Bölgemizdeki hareketlilik  8.3.2017 Aliye Bozkurt
Aliye Bozkurt
Diğer Yazıları

Bölgemizdeki hareketlilik
Ülkemizin sınırlarının hemen dibinde neler oluyor hep bunları dile getirdik,oldukça riskli bir coğrafya üzerinde oluşumuz ülkemizin daha akılcı yaklaşımlarla ve diplomasiyle hareket etmesinide zorunlu kılıyor,giderek bunu daha net anlıyoruz denilebilir.

Suriye cehenneminde kim kiminle kol kola birbirine karışmış gibi,ABD'si,Rusya'sı bir türlü terör örgütü artığı ypg den vazgeçemiyor ,araç,silâh,mühimmat vererek oluşturulan terör bozması destekçilerine, kıymete binmiş gibi demeç üstüne demeçlerle orada onlarla ortak hareket içinde olacaklarını belirterek bunun altını çiziyorlar,ülkemizin oradaki  ve diğer ülkelere karşı olan konumunu dikkate almazcasına bu tavırlar açıkçası hiç hoş ve hayra alamet değil. 

Burada sizlere,Bolivya devlet başkanı H.Morales'in bir sözünü aktarayım; "Dünyada Faşist darbe ihtimali olmayan tek bir devlet vardır o da ABD dir,zira orada bir ABD büyükelçiliği yoktur"  sözleri nekadar önemli ve anlamlı değil mi?.

Sınırlarımızın hemen yanında süren savaşı ve bölgede neler oluyor haberlerden ve oralardaki haritalardan görüyoruz ki ırak ve suriye ile sınırlarımızın etrafındaki PYD-YPG eliyle iki ayrı uçtan çizilmeye başlanan kürt koridoru giderek birleşme noktasına gelmiş,aradaki kısım için ülkemiz(Fırat Kalkanı harekatı),şimdi ayni unsurları Bab bölgesi başta olmak üzere Münbiçe de sürmek istiyorlar ama buna ülkemizin karşı çıkması ile gizli yürütülen hesapları var gibi.Mademki orada terörden devşirmelerle hareket etmek istiyorlar TSK askerimiz de artık vatanına ve asli görevine dönsün,içerdeki hainlerle ve sınırlarımızın güvenliği ile ilgili kendi görevlerini yapsın diyenlerimiz oldukça fazla.
Irakta iki ayrı kürt oluşumu ve güneydeki sınırlarımızın dibinde oluşturulan iki ayrı kürt kanton bölgesi terör devşirmesi ypg nin kontrolündeyken,suriyenin kuzeyindeoluşturulmaya çalışılan diğer bir parçası da emperyalistlerin arsızca yayınlamaktan çekinmediği BOP planı haritasının tamamlanmasına doğru gidişat var,o haritada bizim ülkemizin sınırlarının içini de alan kısımları da gördük,biliyoruz(haritaları incelerseniz) hal böyleyken onların gözünün bizim ülkemizin topraklarında olmadığını söyleyebilirmiyiz,tabiiki hayır.İşte bu da ülkemiz açısından oldukça ürkütcü bir gidişattır.
Zira ülkemizin hasmı terör örgütleriyle kol kola giren sözde dost ama özde düşman olan bu emperyalist zihniyetin amacı ülkemizdir.Bizimse iç kargaşalardan bunları nedense göremeyip
başka konulara odaklanıyor oluşumuz da ayrıca hayret verici bir şeydir.Hainlerin kurulmamış bir devletin sözde amblemini bile arsızca getirip burnumuza dayadığı böylesi üzücü olaylar
milletimizin yüreğini kanatmakta,"vatanı için can veren bu kadar şehidimiz varken yüreğimiz yanıyor" denmesi hepimizin malumudur,ancak buna,sözün bittiği yer denilebilir.
Ülkemizdeki suriyeliler ekmek elden su gölden keyif çatarken bizim vatan evlatlarımızın onların ülkesi için can vermesi toplumda hiç te hoş karşılanmamakta,"artık oradaki askerlerimiz vatanına dönmeli,kendi sınırlarının içinde ve sınır boyunca mücadele etmeli" görüşleri de çok fazladır."Suriyenin her yerini temizlemek bizim askerimizin görevi değil" diyenler toplumda çok fazladır. 
ABD de Rusyada orada kendi çıkarları doğrultusunda her naneyi yiyor, ellerinde maşa- joker olarak kullandıkları pyd yi terör örgütü olarak kabul etmiyor,onlar müttefikimiz açıklamaları yaparken,pyd-ypg oralarda ilerleyip Kobani ile Afrini birleştirdi,bu Anadolunun bin yıldır süren arap ve ortadoğu ile bağının kesilmesi anlamına geliyor,şimdi de Bab bölgesinden itibaren Münbiç bölgesine ilerlemeyi hedefliyorlar,amaçları bu.

Daha önce,El Bab-a uzananacağı açıklanan koalisyon güçleriyle birlikte Rakka için de hazır olunduğu bildirilen,giderek tehlikeli bir hal alan bölgedeki gelişmenin gerisinde yatan neden bu zemine dayandırılıyor.
 Suriye meselesindeki başlangıçtaki ittifaklarını sonradan  farklılaştırdığı görülen,  Afrin'deki ittifakını Kobani ve Cezire'ye taşıyıp Dağlık Karabağ,Abhazya,Güney Osetya ve Kırım'dan sonra buralarda da etkin olmayı amaçlayan bir Rusya var .
Meseleye bölgesel ve küresel anlamda yaklaşanlar olarak adlandırabileceğimiz bir durum bu ve her iki bloktaki ülkelerin (ABD ve Rusya) her nedense bunu elindeki kürt(PYD ve YPG)kartını kullanarak sinsice yapıyor olması ayrıca önemli,zira her iki blok ta müttefikimiz dediği bu terör unsurlarından yararlanıyor ve ortadoğu bölgesinde büyük bir paylaşım savaşı yapıyorlar.
Yani açıkça belirtmek gerekirse süper güçler ve ona bağlı ülkeler topluluğu alenen güneydeki sınırlarımızın dibindeki kürt koridoru şeklinde oluşturulan ve suriyenin kuzeyindeki bölgeyi genişleterek  akdenize çıkmayı ve o bölgedeki topraklara da hakim olmayı giderek daha fazla sürdürüyor.Diğer yandakendi sınır güvenliği için mücadelesini veren ülkemizi nelerin beklediği önümüzdeki zamanlarda daha netleşecek.Bölge tam bir cadı kazanı adeta.
Küresel efendilerin çizdiği haritalar var ve o doğrultudaki yaklaşımları,el altından maşa olarak kullandıkları devşirilmiş terör odakları hep onlar adına toz atıp,kan döküyor,ama ölenler hep müslümanlar ve adeta haç'lı saldırıları yeniden hortlamış gibi.İşin üzücü yanı diğer müslüman ülkelerin gıkı bile çıkmıyor,çıkmadığı gibi de çanak tutuyorlar.
Paramparça olmuş bir ortadoğu cğrafyası var,bizim ülkemiz üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptı,ancak emperyalist vampirler bunu takdir etmekten kaçınıyor,zira işlerine gelmiyor zira asıl gözlerini bizim ülkemize dikmişler,sinsi sinsi oradaki yayınladıkları haritalar doğrultusun da istediklerini yapıyorlar.Onlar orada bölgeyi karıştırıp halletmekle meşgulken bu tarafta da Yunanistanın hainlikler saçan demeçleri var,sanki pundunu bekler gibi ülkemizin zayıf olduğunu ima eden açıklamalar yapıyorlar,ve kıbrıs görüşmelerinde de ağızlarından kaçırdıkları enosis istemi onlarında niyetlerinin pek dostça olmadığının göstergesi değil mi.
Kısaca belirtmek gerekirse,üç tarafı denizlerle,ama dörtbir tarafı düşmanlarla çevrili bir ülkede yaşıyoruz.
Ülkemizin yanıbaşındaki kopan kargaşa ve savaşların ülkemizi çok yakından ilgilendirdiği bir gerçek,oralarda bizim vatanımızın evlatları şehit düşüyor.

 Ülkemizin sınırlarını savunmak ve her türlü müdahalede bulunmaya hakkımız var  bunun için de gerekenler yapılıyor da,peki oradaki diğer ülkelere ne demeli,Rusya ile ittifakı olan ülkeler,ya da ABD ve ona bağlı diğerlerinin buralarda işi ne?.. amaçları gayet açık,işgal etmek ve sömürmek...
Aslında orada dünyanın önde gelen iki kutup gücü ve ortaklarının paylaşım savaşları var ama oyun okadar ustaca oynanıyor ki kendi ellerini ateşe atmadan ellerindeki terör örgütlerine ve onlardan devşirilmiş kuvvetlere yaptırtarak yapıyorlar bu kanlı savaşı.
Kısacası sınırlarımızın dibindeki küresel güçlerin tepişmesinden en fazla etkilenecek olan yine bizim ülkemizdir,zaten onların asıl amacı da Milli mücadele ve Kurtuluş şavaşımız yıllarındaki yedikleri okkalı tokatın hiç unutamadıkları kuyruk acısı var ve bunun rövanşını yapmak hedeflerinden hiç vazgeçmediler.
Hainlerin önlerindeki en büyük engel saydıkları, Vatan sevgisi ve milliyetçilik duyguları ile birde TSK.ve askerlerimiz vardı , önce karmakarışık oyunlarla ve dalaveralarla ülkemizin içini karıştırıp bu iki güçten kurtulmayı ve her türlü hainliği denediler tam başaramadılar ama yine de  bu   kirli ve pis entrikalarından, hain amaçlarından ve oyunlarından,ülkemizi işgal etmek hayallerinden vaz geçmediler,geçecekleri de yok.
Yurdumuzdaki milliyetçilik duygularını ve vatan sevgisinin de altını oyacak,boşaltacak her hamleyi de sinsice denemiyorlarmı,amaçlarından işgal etmek planlarından vazgeçmediler ki.
Açıkçası ülkemizin üzerinde hain oyunları ve hesapları hep vardı ve hep olacak bu yüzden vatanımıza,bayrağımıza,üniter yapımıza,Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız,tarihten günümüze şehit kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklarımızı savunmak hepimizin boynunun borcudur.
Ülkemizin içindeki ve dışındaki hainlere karşı tek yürek ve birlik olmanın zamanıdır.
Bizim gidebileceğimiz başka bir ülke yok,sadece savunmakla yükümlü olduğumuz cennet VATANIMIZ var...Yazıya Henüz Puan verilmemis.
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5
 
 

Yazarın Tüm Yazıları

Sıra No Yazı Başlık Yazı Tarih Toplam Okunma Görüntüle
1 Ahi-Evran'dan Günümüze Esnaflık 25.9.2018 3853
2 Demografik Bir Göçmü Hedefleniyor 11.9.2018 486
3 30 Ağustos Zafer Bayramı 4.9.2018 936
4 Trumph İyice Kaşınıyor 21.8.2018 877
5 Aklıselim Davranmakta Fayda Var 14.8.2018 739
6 Yaşamak Paraya Endeksli Hale Geldi 7.8.2018 674
7 Şimdi S-400 Füzeler 24.7.2018 803
8 Yeni Kabine Belli Oldu 17.7.2018 828
9 Enflasyon Canavarı Uyandı 10.7.2018 791
10 Hele Dur Biyo Bakem Ne Olcek 3.7.2018 811
11 Suriyeliler Seçimlerde Oy Kullanacakmış 26.6.2018 771
12 Ortadoğu Cadı Kazanı Gibi 19.6.2018 639
13 Bayram İkramiyesi İlâç Gibi Geldi 12.6.2018 850
14 19 Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik Ateşidir 22.5.2018 818
15 ANNELER KUTSALIMIZDIR 15.5.2018 779
16 İşçisin Sen İşçi Kal 8.5.2018 750
17 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO)-TürkiyeOrtaklık Programı Ulusal Tarım Ülkeleri Ankara'da Buluştu 1.5.2018 813
18 Mahallede Yangın Var........ 23.4.2018 751
19 Bir Dokun Bin Ah İşit Derler 18.4.2018 672
20 Türk Polis Teşkilâtının Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları 10.4.2018 1020
21 Haklılığımızı Dünya Görmezden Geliyor 3.4.2018 704
22 Egenin Şifalı Otları Ve Toplumda Ot Kültürü 27.3.2018 930
23 ADA HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ 21.3.2018 762
24 Küresel Dünya Düzeninin Gıda Politikaları ve Tarım 13.3.2018 760
25 Afrin Bölgesinden Acı Haberler Geliyor 6.3.2018 682
26 Bir Tarafta Can Öte Tarafta Canan 3-G Telefonlarla ve G-3 Tüfeklerle 27.2.2018 899
27 ANKARA ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARI GÜVEN TAZELEDİ 20.2.2018 827
28 ACRO TURİZM VE URLA 13.2.2018 879
29 13 İNTERNATİONAL ACRİCULTURE AND LİVESTOK EXHİBİTİON- 2O18 13.ULUSLARARASI TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 1-4 ŞUBAT 6.2.2018 780
30 Ortadoğu Cadı Kazanı Gibi 30.1.2018 1318
31 Adın Batsın ABD 22.1.2018 991
32 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü 16.1.2018 693
33 Bozdur Bozdur Harca!... 9.1.2018 835
34 Kazıklı Tarifeden Bütçe 26.12.2017 903
35 Eceli Gelen Köpek 19.12.2017 782
36 Sıra Yemende mi?.. 12.12.2017 794
37 Dünyada Yaşanabilecek En Güvenli Ülkeler Nereleri 5.12.2017 886
38 Bir Dokun Bin Ah İşit Derler ya 21.11.2017 1313
39 Buyur Buradan Yak!.. 13.11.2017 1050
40 Sessizlik şüphelendiriyor 7.11.2017 1048
41 90 Dakika 31.10.2017 1006
42 (FAO) "Bizim Koro "Konseri 24.10.2017 805
43 Cesur Yüreklerin Galibiyeti 17.10.2017 764
44 Batan Geminin Malları Bunlar 10.10.2017 893
45 İblis'lerin Hain Plânları 3.10.2017 2442
46 Okullar Açıldı 26.9.2017 979
47 UEFA Verilen Cezayı Onadı 19.9.2017 720
48 Dünya Bir Zulüm Sahnesidir 12.9.2017 987
49 Yerli ve Milli Üretim Şart 5.9.2017 703
50 Kurban Bayramı Yaklaşırken 29.8.2017 1089
51 95 Yıl Sonra İlk Defa 22.8.2017 973
52 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz.. 16.8.2017 794
53 Ne Kadar Milli 8.8.2017 1137
54 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO)-Türkiye Ortaklık Programı Ulusal Tarım Ülkeleri Ankara'da Buluştu 1.8.2017 1055
55 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz.. 25.7.2017 1226
56 CEMR-2017 Toplantısı Yapıldı 18.7.2017 1150
57 Suyun ve Doğal Gıdaların Önemi 10.7.2017 993
58 Anlayana 4.7.2017 1368
59 Turizm Sezonu Oldukça Durgun Geçiyor 30.6.2017 792
60 Deprem Korkuttu 20.6.2017 1170
61 3.Dünya Savaşı mı Körükleniyor 13.6.2017 1544
62 Ekonomide Temel Yol Haritası Şart 6.6.2017 1219
63 Meslek Erbabı Olmak Yürek İşi 30.5.2017 1133
64 19 Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik Ateşidir 23.5.2017 1296
65 İnternet , Twitter, Facebook ve Sosyal Medyalı Günlük Hayat 9.5.2017 1428
66 Yaratıcı Anarşi (creative Anarchi)BOP'un Temel Kavramıdır 2.5.2017 1238
67 Sağlıklı Yaşamak İçin Sağlıklı Beslenmek Şart 25.4.2017 1101
68 KİM BİLİR? 21.4.2017 894
69 Dur Bakalım Ne Olcek 18.4.2017 1158
70 Ekonomik Yaşamdaki Durgunluk 4.4.2017 1779
71 Turizm Sezonu Geliyor 28.3.2017 1398
72 Aklıselim Davranmakta Fayda Var 21.3.2017 1489
73 Ekonomide Temel Yol Haritası Şart 14.3.2017 1238
74 Bölgemizdeki hareketlilik 8.3.2017 1656
75 Toplumun Adaletli Bir Hukuk Sistemine İhtiyacı Var 28.2.2017 1569
76 Halkımız mutlu mu 21.2.2017 1405
77 Günlük Hayattaki Alışkanlıklarımız 14.2.2017 1573
78 Akıllı Kimlikler 7.2.2017 1741
79 Mülteci Patronlar 31.1.2017 1549
80 Piyasalardaki Zamlar Bel Büküyor 24.1.2017 1770
81 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü 17.1.2017 1665
82 Acı Olaylar 10.1.2017 1872
83 Yeni Yıldan neler bekleniyor 3.1.2017 1967
84 Bölgedeki Son Gelişmeler 27.12.2016 1693
85 Memleketimin Acı Günleri 20.12.2016 1914
86 ANNEANNELERİMİZ... 16.12.2016 1338
87 Siyaset Penceresi 13.12.2016 1754
88 İşşizlik Oranı Yüksek 6.12.2016 1880
89 Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİO) 5.12.2016 1717
90 Yolcular Resman Çile Çekiyor 22.11.2016 1879
91 Küresel Ve Bölgesel Bakış 15.11.2016 1624
92 Ver Parayı,Al Vatandaşlığı.. 8.11.2016 1689
93 Memleketimizin Dört Bir Yanı Savaşlarla Çevrili 1.11.2016 1750
94 Sanayi Bakanlığının Ar-Ge Reform Paketi Destekleri 25.10.2016 1699
95 Dipsiz Kuyu... 18.10.2016 1855
96 Ruh Sağlığımız Ne Alemde?... 4.10.2016 1609
97 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz.. 27.9.2016 1566
98 Fırtına Öncesi Sesizliği Gibi... 20.9.2016 1521
99 Topyekün Mücadele Veriyoruz.. 6.9.2016 1775
100 İKİ YENİ KHK(Kanun Hükmünde Kararname) İLE NELER OLACAK?.. 23.8.2016 1480
101 Urla Bağbozumu Şenliği 16.8.2016 1723
102 Güzel Ülkem Cadı Kazanı Gibi Kaynıyor!... 9.8.2016 1545
103 Toplumun Adaletli Bir Hukuk Sistemine İhtiyacı Var 2.8.2016 1577
104 Ülkemiz Zor Bir Süreçten Geçiyor 19.7.2016 1732
105 Halkın Görüşlerine Önem Verilmeli 12.7.2016 1665
106 Sözün Bittiği Yer... 14.6.2016 2158
107 Hicri Takvimde Birlik Kararı 7.6.2016 1772
108 Yaklaşan Karabulutlar 31.5.2016 2051
109 Dokunana Dokundur!.. 24.5.2016 2443
110 Avrupa Birliği Vizesiz Dolaşma İşinde Yine Kıvırdı!.. 17.5.2016 2033
111 Ülkemize Yaklaşan Tehlike 10.5.2016 1984
112 Mülteci Kamplarındakilere Müzik Eğitimleri Verilecek Pilot İl Olarak ise Kilis Seçildi 2.5.2016 2082
113 Göç'te İzmir 1.Sırada 26.4.2016 2083
114 Türk Polis Teşkilâtının 171. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları 11.4.2016 7679
115 Uyuşmazlıklara Arabuluculuk Sistemi İSTAC 5.4.2016 1881
116 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜ 22.3.2016 2186
117 Esnaflara ‘Teşvik Paketi’ mi geliyor?. 1.3.2016 3356
118 İçimizdeki Ve Dışımızdaki Düşmanlar 22.2.2016 1823
119 I GİVE YOU MY HEART (Sana KalbimiVeriyorum) 16.2.2016 2512
120 Aile Hekimlikleri 12 Saat Açık Kalacak 12.2.2016 2182
121 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü 19.1.2016 2251
122 İÇ GÜVENLİK(KDGM) YASASINA "ABD" MODELİ GELİYOR 29.12.2015 2937
123 Türkmenlere Kıyım Yapılıyor 1.12.2015 2761
124 Fırtına Öncesi Sesizliği Gibi... 24.11.2015 2728
125 Yorgan Gitti Kavga Bitti.. 10.11.2015 2899
126 Şimdi Zeytin Zamanı.. 3.11.2015 2937
127 İşler Giderek Karışıyor 13.10.2015 2844
128 Tarihten Gelen Kuyruk Acıları Var !.. 6.10.2015 2950
129 3-G Ve G-3 29.9.2015 2883
130 Yaş Kuru Deme Tık Torbaya 22.9.2015 2883
131 Endişe Verici Gelişmeler 15.9.2015 3121
132 Acı Hayatlar Ve Dram!... 8.9.2015 2807
133 Hayırseverleri Gücendirmeyin.. 1.9.2015 2557
134 Sözün Bittiği Yer 25.8.2015 3107
135 Karamanın Koyunu Sondan Çıkar Oyunu Derler!... 18.8.2015 3035
136 Ülkemiz Giderek Savaşın İçine Sokuluyor 11.8.2015 2862
137 Kıbrıs Elden Gidiyor Mu? 4.8.2015 3110
138 Ülkemiz Kaosa Sürüklenmek İstiyor 28.7.2015 3859
139 Yeşil Alanların Başına Gelenlere Bakın 20.7.2015 2998
140 İş Yeri Hekimliği Nedir,Uygulama Nasıl Olacak?... 14.7.2015 2835
141 Beslenmek Mi,Yoksa Karın Doyurmak Mı?... 7.7.2015 4094
142 Amaç Köşeye Sıkıştırmak 30.6.2015 3034
143 Sınırlarımızın Ötesinde Neler Oluyor 23.6.2015 3799
144 NÖBETE 30 SAAT SINIRI GETİRİLDİ 9.6.2015 3275
145 29 Mayıs ve İstanbul 2.6.2015 3418
146 e-Haciz Uygulaması Başlıyor 26.5.2015 3371
147 Ekonomik Gidişat Endişe Veriyor!.. 19.5.2015 3581
148 Başka Açıdan Bakarsak !... 12.5.2015 4304
149 Kanser Tehlikesi ve Beslenme Alışkanlıklarımız 4.5.2015 3466
150 Önce Kendilerini Sorgulasınlar!.. 28.4.2015 3007
Bu Alana Reklam Verin
Reklam Metin 1
Reklam Metin 2
Reklam Metin 3
sayfa_goster.asp?sayfa_id=12
Döviz Bilgileri
Hava Durumu