Metehan Ağya / GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUP - Gazetem Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

Metehan Ağya / GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUP

   GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUP  31.5.2016 Metehan Ağya
Metehan Ağya
Diğer Yazıları

GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUP

Yazarın Kraliçenin Işığı adlı kitabından alınmıştır

Cevdet Büyüktunca'ya

Biliyorum bu mektup sana hiç gelmeyecek. Büyük bir ihtimalle de beni bulan polisler tarafından yırtılıp çöpe atılacak. Ama umurumda değil. Eğer ki doğaüstü bir olay olur da bu mektubu bulursan, okuduklarını dikkate al. Sana senden yedi yaş büyük bir ağabeyin olarak, yedi yıl sonra hayatını sona erdirirken 'Keşke.' Dememen için bu mektubu yazıyorum.

Şu an yaşadığın ve hissettiğin şeyleri biliyorum. Yeni liseye başladın ve derslerinde başarılısın. Ayrıca muhteşem bir gülüşün var. Bunu biliyorum, çünkü o gülüşle iki yılda tavladığım kızların sayısını bile hatırlayamıyorum. Gülüşünün tadını çıkar ve elinden geldiği kadar gül.  Çünkü iki yıl sonra bir diş eti hastalığın başlayacak be değil gülmek, ağzını açmak bile istemeyeceksin. Bunun zor olduğunu tahmin edebilirsin ama yaşamadan ne kadar berbat bir şey olduğunu bilemezsin.

Henüz hayatında internet yok ve sevip de açılamadığın Şenay'ın numarası da yok. Çok geç olmadan ona açıl ve onu ne kadar sevdiğini söyle. Çünkü mart ayında hayatını kaybedince bunu yapmak için bir fırsatın kalmayacak. Ona bir kez sarıl ve onu öp. Biliyorum bunu yaptığın an ondan okkalı bir tokat yiyeceksin ama buna değer. Şu an bunu yapabilmek için her şeyimi verirdim ama… Umarım onu diğer tarafta görebilirim. Tabii diğer taraf diye bir yer varsa. Umarım vardır. Eğer onu görürsem ne yapacağım biliyor musun? Nereye giderse gitsin onun peşinden gideceğim. Onunla birlikte olduktan sonra cehenneme bile gitmeye razıyım.

On dördüne bastığında hayatına futbol girecek ve ileride büyük bir futbolcu olduğunu düşüneceksin. Ama ne senin ne de futbolun şehrinde bir geleceği olmayacak. Futbolun etkisiyle derslerin düşecek ve takımda birlikte oynayacağın üç çocuk senin hayatını mahvedecek. O gün geldiğinde başına gelecekleri daha önceden anlaman için sana o üç çocuğun isimlerini veriyorum; Can Akça, Mustafa Aydan ve Serhat Ekinci.

Annene ve kız kardeşine değer ve her fırsatta onları ne kadar sevdiğini söyle. Onlara asla kızma. Biliyorum annenin titizliği ve kız kardeşinin çocukça davranışları seni deli ediyor ama dört yıl sonra seni deli edecek annen ve kız kardeşin olmayacak. Orospu çocuğunun teki ikisinin orada olduğu sırada Cumhuriyet Meydanı'nda bir bomba patlatacak ve daha ne olduğunu anlamadan ikisi de ölecek. Sen de babanla bir başına kalmış, dişleri dökük bir serseri olarak hayatına devam edeceksin.

Ailenin kalan tek üyesi olan baban da sana bakamayacak. Çünkü annenin ve kız kardeşinin ölümüyle iyice çökecek ve içkiye başlayacak. Annen ve kardeşin öldükten bir ay sonra alkollü olarak eve gelirken bir araba kazası geçirecek ve ömrünün sonuna kadar felçli olarak kalacak.

Annenle babanın yatak odasındaki gardırobun en üst rafında, annenin paralarını sakladığı bir metal kutu var. İhtiyaç duyduğunda oradan para al ama tasarruflu kullan. Paran bittikten sonra geçmişinden ve dış görünümünden dolayı iş bulamayacaksın. Dediklerimi dikkate al ve şimdiden para biriktirmeye başla. Yoksa ileride yasa dışı işler yapmak zorunda kalırsın. 

Hiçbir işini erteleme ve yapmak istediğin her şeyi çok geç olmadan yap. Eğer böyle yaparsan şu an içinde bulunduğum duruma geldiğinde 'Keşke.' Demezsin. Elindeki her şeyin değerini bil.

Daha yapman gereken bir sürü şey yazardım ama polis sirenlerini duyabiliyorum. Eğer para biriktirmeye başlamazsan yasa dışı işler yapmak zorunda kalacağını söylemiştim. Ben bir tanesini yaptım. Allah'ım! O yaşlı kadının ölmek üzereyken attığı çığlıklar hala kafamdan gitmiyor. Birazdan büyük bir ihtimalle beni yakalayacaklar ve hapse atacaklar ama benim için önemli değil. Hayatım bitmiş durumda ve bana ne ceza verirlerse versinler ne o kadının çığlıkları ne de babamın O'nu öldürmeden önceki gözlerimin içine bakışı kafamdan gitmeyecek. Onları kafamdan kovmanın tek bir yolu var.

Kapı çalınmaya başladı. Mektubu burada bitirmek zorundayım. Yoksa bitiremeden kapı çalınacak ve kendimi öldürmeye fırsat kalmadan beni yakalayacaklar. Diğer tarafa giderken tek tesellim; sevdiğim herkesin orada olacak olması. Biliyorum, ben onlardan daha farklı bir yere gideceğim ama…

Son olarak bu mektubu bulursan anlattığım olayları değiştirmeye çalış. Ama şunu unutma; ünlü bir yazarın da dediği gibi; 'Geçmiş dik kafalıdır, değişmek istemez.'
Cevdet Büyüktunca     22 Eylül 2012Puan             : 0 / 5 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5
 
 

Yazarın Tüm Yazıları

Sıra No Yazı Başlık Yazı Tarih Toplam Okunma Görüntüle
1 O KADIN 2.2.2018 4569
2 BİR MASAL 30.5.2017 977
3 KEDER, ACI VE UMUTSUZLUK 19.5.2017 516
4 KEDER, ACI VE UMUTSUZLUK 12.5.2017 558
5 SEN BENİM ÇOCUKLUĞUMSUN 15.7.2016 2241
6 ADSIZ 30.6.2016 1486
7 MİLLİYETÇİ BİR BABANIN OĞLUNA BIRAKTIĞI EN GÜZEL MİRAS (MİRAS) 24.6.2016 1481
8 PRENSES VE KARADEDELER 17.6.2016 1504
9 ŞANLI TUNCAY 7.6.2016 1361
10 GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUP 31.5.2016 1357
11 GÖĞE HAYKIRAN ADAM 24.5.2016 1249
Bu Alana Reklam Verin
Reklam Metin 1
Reklam Metin 2
Reklam Metin 3
sayfa_goster.asp?sayfa_id=12
Döviz Bilgileri
Hava Durumu