Metehan Ağya / O KADIN - Çeşme Yerel Siyasi Ticari Gazete

Metehan Ağya / O KADIN

   O KADIN  2.2.2018 Metehan Ağya
Metehan Ağya
Diğer Yazıları

O KADIN

İşte yine burada. Yine o kayalığın üzerine oturmuş, sessiz sedasız şehri izliyor. Güvercinleri de yine yanında. Tıpkı sahipleri gibi sessizce, sanki orada olmak onların kaderiymiş gibi bekliyorlar.

Kadının üzerinde her zamanki gibi teni ile aynı renkte bir elbise var, dizine kadar iniyor. Saçlarını yine toplamamış, şehirden gelen rüzgar dalgalı saçlarını uçuşturuyor. Dik göğüsleri sanki bütün şehre meydan okuyor.

Bugün hava soğuk. Buna rağmen genç kadının üzerinde sadece elbise olması beni şaşırtmıyor. çünkü dün daha soğuktu ve kadın yine aynı elbiseyle aynı yerde şehri izliyordu.

O'na en yakın bankta oturuyorum. Bugün, O'nu görmeye geldiğim diğer günlere göre çok daha heyecanlıyım. Çünkü bugün O'nunla konuşacağım. O ise benim farkımda bile değil. O benim en romantik ve en seksi hayallerimin başrolündeyken, ben O'nun farkında bile değilim. 

O'nu izlediğimin farkında bile olmadan şehri izlemeye devam ediyor. Aramızda iki metre ya var ya yok. Aynı gökyüzü altında aynı havayı soluyoruz ama belli ki çok farklı şeyler düşünüyoruz.

Daha fazla dayanamıyorum ve banktan kalkıp usulca yanına gidiyorum. Ayaklarım birbirine dolanıyor. Yavaşça yanına oturduğumda hala orada değilmişim gibi davranıyor. Kekeleyerek konuşmaya başlıyorum. İçim kıpır kıpır. Her an heyecandan kalp krizi geçirebilirim.

O'nu uzun zamandır takip ettiğimi, O'ndan hoşlandığımı ve O'nunla tanışmak istediğimi -elimden geldiği kadar- açıklıyorum. Bunu yaparken elimi nereye koyacağımı bilemediğim için sürekli saçlarımı düzeltip duruyorum. Hatta bir an için kendimi kaybedip O'na dokunacak gibi oluyorum ama son anda kendime hakim olmayı başarıyorum.

O ise hiç buralı değil gibi şehri izlemeye devam ediyor. Bir an için O'nun sağır, hatta aynı zamanda kör olduğu fikrine kapılıyorum ama hemen bu düşünceleri kafamdan kovuyorum. Sadece çok dalgın o kadar...

Konuşmam bittikten sonra sessizce ve heyecanla tepkisini bekliyorum. O ise hiçbir tepki göstermeden şehri izlemeye devam ediyor. 

O an gözlerim göğüslerine kayıyor. İlk defa onları yakından görmek beni daha da heyecanlandırıyor. Bakışlarım yavaş yavaş elbisesinin alt kısmına iniyor. Dizleri o kadar güzel ki...

İşte o an bacağındaki yazıyı görüyorum ve sanki bütün şehir üstüme yıkılıyor. kabaca yazılmış 'HASAN' yazısı güneşte parlarken herşeyin farkına varıyorum.

O, Hasan'ı seviyor. O kadar çok seviyor ki Hasan'ın ismini vücuduna kazıyor. Fakat Hasan, birgün O'nu terk ediyor, belki de şehre iniyor. Bu fikir oldukça mantıklı. Çünkü O'nun hergün buraya gelip saatlerce şehri izlemesinin bu durumda başka bir açıklaması yok.

Boğazımda birşey düğümleniyor. Yutkunamıyorum. Birşey diyemeden ayağa kalkıyorum ve parkın çıkışına doğru yürüyorum. Az önce heyecandan birbirine dolanan ayaklarım bu sefer kederden dolanıyor. Parkın sonuna geldiğimde ağlamaya başlıyorum. Son kez dönüp O'na bakıyorum. İki tane genç kız yanına gelmiş fotoğraf çekiniyorlar. O ise hiçbir şey umrunda olmadan gümüş rengi gözleriyle şehri izlemeye devam ediyor.Puan             : 1,4 / 7 Oy
Bu Habere Puan Verin: 0 1 2 3 4 5
 
 

Yazarın Tüm Yazıları

Sıra No Yazı Başlık Yazı Tarih Toplam Okunma Görüntüle
1 O KADIN 2.2.2018 5399
2 BİR MASAL 30.5.2017 1081
3 KEDER, ACI VE UMUTSUZLUK 19.5.2017 586
4 KEDER, ACI VE UMUTSUZLUK 12.5.2017 633
5 SEN BENİM ÇOCUKLUĞUMSUN 15.7.2016 2344
6 ADSIZ 30.6.2016 1559
7 MİLLİYETÇİ BİR BABANIN OĞLUNA BIRAKTIĞI EN GÜZEL MİRAS (MİRAS) 24.6.2016 1509
8 PRENSES VE KARADEDELER 17.6.2016 1575
9 ŞANLI TUNCAY 7.6.2016 1434
10 GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUP 31.5.2016 1438
11 GÖĞE HAYKIRAN ADAM 24.5.2016 1322
Döviz Bilgileri
Hava Durumu